Utopenci

4 položek celkem
nakládaní utopenci 2ks
Rozvážíme pouze po Brně
73,91 Kč bez DPH
85 Kč / ks

Vyhlášené Davelské špekáčky v kořeněném octovém nálevu bez přídavku dalších konzervantů s cibulí a zeleninou. Vhodný pro každou denní dobu.

ST054
nakládaní utopenci 7ks
Rozvážíme pouze po Brně
233,91 Kč bez DPH
269 Kč / ks

Utopenci to jsou vyhlášené Davelské špekáčky v kořeněném octovém nálevu bez přídavku dalších konzervantů s cibulí a zeleninou. Vhodný pro každou denní dobu.

ST055
nakládaní utopenci 17ks
Rozvážíme pouze po Brně
494,78 Kč bez DPH
569 Kč / ks

Vyhlášené Davelské špekáčky v kořeněném octovém nálevu bez přídavku dalších konzervantů s cibulí a zeleninou. Vhodný pro každou denní dobu.

ST056
Kloudovi utopenci
Novinka Rozvážíme pouze po Brně
142,61 Kč bez DPH
164 Kč / ks

Utopenci jsou prostě klasika, na kterou neexistuje ten správný recept, protože každý má svůj ověřený. Ty naše vyrábíme z hovězích špekáčků, nakládáme do pikantního kyselého...

1965

Příběh

V Davli u Prahy v únoru 2014 otevřeli sociální integrační podnik, v kterém našli již plnohodnotné zaměstnání i lidé se speciálními potřebami, kteří ve svém životě překonávají nějaké zdravotní znevýhodnění nebo postižení.

V potravinářské výrobně se specializují na nakládání sýrů a utopenců. A jejich výrobky pod značkou DOBROTY S PŘÍBĚHEM distribuují do mnoha obchodů, kaváren, vináren, restaurací a dalších gastro zařízení.

Co předcházelo otevření sociálního podniku.

DOBROTY S PŘÍBĚHEM jsou nakládané potraviny, které vznikly jako produkt pracovní terapie lidí s mentálním postižením v sociálně terapeutické dílně na Slapech. Tu provozuje již sedm let organizace Portus Praha, známé pořádáním celostátního benefičního projektu AKCE CIHLA. Z výtěžku několika ročníků této sbírky Portus Praha v roce 2013 financoval i výstavbu zcela nové dílny v Davli u Prahy, která umožnila rozšíření původní výroby až do roviny plnohodnotného zaměstnávání lidí se speciálními potřebami, kteří mají nějaké zdravotní omezení nebo postižení.